[quote]Ministerstvo dopravy v rámci dne otevřených dveří v úterý navštívilo rekordních 1524 lidí. Akce se zúčastnil také ministr dopravy Dan Ťok, který návštěvníky přivítal.[/quote]

 „Byli jsme jediný vládní úřad, který dnes (pozn.: v úterý) nezrušil den otevřených dveří a v den výročí 17. listopadu budovu otevřel občanům. Jsem rád, že si jich tolik našlo na ministerstvo cestu. Letošní vzpomínka na listopadové události se odehrává v napjaté atmosféře po teroristických útocích ve Francii. Myslím ale, že právě v těchto dnech je důležité si říci: Žijme tak, jak žijeme – a nenechejme si otrávit sváteční ani všední dny tím, že bychom se báli,“ řekl ministr dopravy Dan Ťok.

 Pro návštěvníky byla připravena prohlídková trasa, která jim ukázala nejzajímavější místa z historie obrovského nábřežního komplexu. Návštěvníci si vyzkoušeli také otáčivý simulátor BESIPu převrácení auta na střechu a seznámili se s právě probíhající kampaní zaměřenou na bezpečnost na silnicích a reflexní prvky.

Prohlídková trasa zavedla návštěvníky do kanceláře ministra dopravy, unikátního podzemního krytu či prostor bývalého soukromého bytu ministrů, který později využíval i generální tajemník ÚV KSČ Gustáv Husák.

[images type=“carousel“ cols=“three“ lightbox=“true“]
[image link=“20553″ image=“20553″]
[image link=“20554″ image=“20554″]
[image link=“20555″ image=“20555″]
[/images]

Zdroj: MD ČR

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno