[quote]Ministerstvo dopravy předloží vládě parametry veřejných zakázek na rekonstrukci dalších dvou úseků dálnice D1 u Hořic a u Velkého Meziříčí. Hodnotu obou zakázek na stavbu zhruba 13 kilometrů dálnice odhadlo ministerstvo na 1,7 miliardy korun. Vyplývá to z materiálů, která na středečním jednání vlády předloží k projednání ministr dopravy Dan Ťok.[/quote]

Na opravu a rozšíření brněnské dálnice mezi Hořicemi a Koberovicemi na Vysočině úřad předpokládá utratit 875 milionů korun. O 45 milionů levnější by podle ceny projektu měl být úsek z Lhotky do Velkého Meziříčí.

Nejvytíženější tuzemská dálnice je zhruba deset let za svojí životností. Kvůli prasklinám betonových desek rozhodlo ministerstvo dopravy v roce 2011 o její celkové opravě.

Celá akce mezi Mirošovicemi na 21. kilometru a Kývalkou na 182. kilometru je rozdělená do 21 úseků, které se opravují postupně. Nyní jsou hotové čtyři úseky z první etapy a další tři jsou rozestavěné. Letos očekává ŘSD zahájení prací na dalších šesti stavbách. Celkové náklady oprav všech vybraných úseků D1 se odhadují zhruba na 14 miliard korun.

Zdroj: ČTK

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno