[quote]Ministerstvo dopravy přislíbilo Středočeskému kraji prostředky na vybudování silničního propojení teplické dálnice D8 a chomutovské rychlostní silnice R7. Pokud čtyřmiliardový projekt, který má částečně nahradit severní obchvat Prahy, posvětí vláda, kraj začne okamžitě s přípravnými pracemi, řekl hejtman Miloš Petera (ČSSD) po jednání s ministrem dopravy Danem Ťokem. [/quote]

Ministerstvo dopravy si podle Petery dovede představit, že investorem bude Středočeský kraj a ministerstvo přes Státní fond dopravní infrastruktury kraji na akci poskytne finanční prostředky.

„Aby to bylo úspěšné, musí se to projednat ve vládě. Domluvili jsme se na tom, že Středočeský kraj dodá veškeré podklady do 25. května, aby ministerstvo dopravy mělo řádově měsíc a půl na přípravu materiálu na jednání vlády,“ uvedl Petera.

Příprava projektu zabere podle hejtmana dva až tři roky a samotná výstavba dvacetikilometrového úseku potrvá další dva roky. Součástí výstavby přeložky silnice II/240 mezi Prahou a Kralupy má být i stavba obchvatu Kralup, pro kterou je již vydané územní rozhodnutí, zatím ale nejsou vykoupené pozemky.

Zdroj: ČTK

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno