[quote]Ministerstvo dopravy prodloužilo smlouvu na provoz registru vozidel s nynějším dodavatelem, společností ICZ. Ta bude systém spravovat, dokud nevyčerpá dohodnutý objem peněz 165 milionů korun. Současná smlouva s ICZ vyprší na konci měsíce, prodloužení zajistí správu systému na dalších zhruba šest let. Informoval o tom včera mluvčí ministerstva dopravy Tomáš Neřold.[/quote]

Podle úřadu představuje nový kontrakt proti současnému úsporu 1,26 milionu korun ročně. Úřad se v minulosti pokoušel najít správce systému v otevřeném výběrovém řízení, poslední pokus ale loni zrušil Úřad pro ochranu hospodářské soutěže. Důvodem bylo, že ministerstvo neupřesnilo charakter podrobných technických informací o neveřejné části současné aplikace registru. Následně ministerstvo rozhodlo o přidělené zakázky nynějšímu dodavateli bez soutěže.

Centrální registr vozidel vyřizuje žádosti spojené s přihlašováním a odhlašováním automobilů. Firma ICZ nahradila dřívějšího provozovatele registru, firmu ATS Telcom, v roce 2013. Ta systém spravovala od léta 2012, kdy registr přešel z agendy ministerstva vnitra pod ministerstvo dopravy. Systém tehdy po přechodu z jednoho úřadu na druhý opakovaně kolaboval. Výpadky způsobily dlouhé fronty žadatelů o změny v registru na přepážkách.

Zdroj: ČTK