[quote]Ministerstvo dopravy vypsalo opět zakázku na správu registru vozidel. Nový provozovatel může systém spravovat do vyčerpání částky 165 milionů korun. Po dosažení této sumy bude smlouva ukončena, uvedl v tiskové zprávě úřad. Zároveň si v zadávacích podmínkách stanovil možnost smlouvu ukončit předčasně s výpovědní lhůtou 12 měsíců.[/quote]

Předchozí soutěž loni zrušil Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). Antimonopolní úřad to tehdy zdůvodnil tím, že ministerstvo v tendru použilo při prokazování kvalifikace pracovníků příliš obecný pojem „vzdělání technického směru“, který musely firmy splnit. Zdůvodnění vyvolalo mediální roztržku mezi ministrem dopravy Danem Ťokem a šéfem antimonopolního úřadu Petrem Rafajem.

V zadávacích podmínkách nové soutěže ministerstvo zohlednilo výhrady antimonopolního úřadu k tomu, jak mají být definovány požadavky na vzdělání členů realizačního týmu dodavatele. Nic by tedy již nemělo bránit tomu, aby byla soutěž úspěšně dokončena, uvedl ve zprávě úřad. Smlouvu s novým provozovatelem by ministerstvo chtělo uzavřít do konce roku.

Kvůli zrušenému tendru ministerstvo prodloužilo smlouvu na provoz registru o 18 měsíců se společností ICZ za 45 milionů korun. Pokud by soutěž antimonopolní úřad nezrušil, mohlo ministerstvo na správě systému ušetřit. Společnost O2, která podala v soutěži nejnižší nabídku, za tříleté období požadovala zhruba 40 milionů korun.

Centrální registr vozidel vyřizuje žádosti spojené s přihlašováním a odhlašováním automobilů. Dosavadní provozovatel ICZ nahradil dřívějšího provozovatele, firmu ATS Telcom. Ta systém spravovala od léta 2012, kdy registr přešel z agendy ministerstva vnitra pod ministerstvo dopravy. Komplikovaný přechod z jednoho úřadu na druhý způsobil dlouhé fronty žadatelů o změny v registru na přepážkách.

Zdroj: ČTK

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno