[quote]Ministr dopravy Dan Ťok se dnes setká s dolnorakouským hejtmanem Erwinem Pröllem. Jednat budou o zlepšení dopravního spojení mezi oběma zeměmi, konkrétně o silničním spojení z Vídně na jižní Moravu, nebo o železničních spojeních z Prahy do Vídně přes Břeclav a České Budějovice. Jednání navazují na schůzku obou politiků z letošního ledna.[/quote]

Na dlouhodobě připravovaném dálničním spojení Brno – Vídeň se zatím pracuje zejména z rakouské strany. Rakouská dálnice A5 nyní končí za dolnorakouskou obcí Schrick. Do roku 2017 by měla být podle plánů prodloužena k Poysdorfu. V témže roce by mohly začít stavební práce na dalším úseku sahajícím od Poysdorfu k hraničnímu přechodu Drasenhofen/Mikulov. Ten by měl být v prvním kroku pouze dvouproudý, rozšíření na čtyřproudou komunikaci plánuje Rakousko až v závislosti na krocích české strany.

Česko se ale zatím podle ministra Ťoka soustředí hlavně na výstavbu obchvatu Mikulova. Současná čtyřproudá komunikace z Brna na jih končí u obce Pohořelice a dále pokračuje jako klasická silnice první třídy.

Zdroj: ČTK

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno