Zdroj: Archiv

[quote]Na opravu 130 kilometrů silnic v česko-polském pohraničí půjde z evropských fondů více než 31 milionů eur, což je v přepočtu 837 milionů korun. Peníze poputují na pět projektů, které se týkají například Broumovska či Orlických hor. Ministerstvo pro místní rozvoj, které o tom informovalo v tiskové zprávě, očekává, že se tím zvýší atraktivita regionu.[/quote]

Podle ministryně Karly Šlechtové půjde o silnice v oblasti Stolových hor, Broumovska, kladského a valbřišského regionu, Orlických a Bystřických hor, Hanušovické vrchoviny a Sněžníka.

„Chceme, aby se ještě více zpřístupnilo kulturní a přírodní bohatství regionu,“ dodala Šlechtová.

O poskytnutí peněz z Evropského fondu pro regionální rozvoj rozhodl minulý týden výbor programu Interreg V-A Česká republika-Polsko.

Další dva miliony eur, tedy zhruba 54 milionů korun, poskytne fond na vylepšení čtyř desítek objektů přírodního a kulturního dědictví v pohraničí, ale také na výuku češtiny a polštiny. Zlepšení jazykových schopností má zvýšit šance budoucích absolventů na přeshraničním trhu práce. Předpokládá se, že se přípravy zúčastní nejméně 600 lidí.

Zdroj: ČTK