[quote]Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) má na podporu bezpečnosti dopravy a cyklodopravy připraveno 575 milionů korun. V rámci Integrovaného regionálního operačního programu vyhlásilo jednu výzvu. Evropská unie financuje 85 procent, zbytek připadá na národní spolufinancování. MMR to uvedlo v pondělní zprávě. Zájemci mohou žádosti o podporu podávat od 17. prosince do 29. dubna 2016.[/quote]

„Zejména cyklodoprava musí být bezpečnější, než je tomu dnes. My pomůžeme s financováním prvků, které k větší bezpečnosti přispějí. Důležitá je především vzájemná ohleduplnost řidičů, chodců nebo cyklistů,“ uvedla ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová (za ANO).

Maximální výše celkových způsobilých výdajů na jeden projekt je 30 milionů korun, minimální výše činí dva miliony korun. Podpořené projekty musí být zrealizovány nejpozději na konci roku 2018.

„Oprávněnými žadateli v této výzvě jsou kraje, obce, dobrovolné svazky obcí, organizace zřizované nebo zakládané kraji, obcemi a dobrovolnými svazky obcí a provozovatelé dráhy nebo drážní dopravy,“ píše MMR.

Výzva s názvem „Podpora bezpečnosti dopravy a cyklodopravy“ je zaměřena na podporu projektů ve dvou aktivitách. V kategorii „Bezpečnost dopravy“ se jedná o rekonstrukce, modernizaci a výstavbu bezbariérových komunikací pro pěší včetně souvisejících prvků zvyšujících bezpečnost železniční, silniční, cyklistické a pěší dopravy. V rámci aktivity „Cyklodoprava“ MMR podpoří projekty zaměřené na rekonstrukci, modernizaci a výstavbu komunikací pro cyklisty a liniová opatření pro cyklisty na pozemních komunikacích.

Zdroj: ČTK

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno