[quote]Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) rozdělí mezi 39 obcí přes 66 milionů korun na opravu mostů a silnic, které v loňském roce zničila přírodní pohroma. Peníze z národních dotací půjdou do šesti krajů. Informovala o tom mluvčí ministerstva Veronika Vároši.[/quote]

„Pomoc obcím, které postihla přírodní pohroma, patří mezi naše priority. Na rekonstrukce obecního majetku se totiž musejí vyčlenit nečekané částky z rozpočtů na úkor jiných potřebných projektů. Právě to se dotacemi snažíme eliminovat,“ uvedla ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová.

MMR přijalo celkem 78 žádostí za 161 milionů korun, kladně jich vyřídilo 45. Šest obcí dostane peníze na dva projekty. Maximální výše podpory na jednu opravu činila 3,5 milionu korun. Na ni dosáhlo šest obcí. Jde o Heřmaň, Netolice (Jihočeský kraj), Hošťálková, Jablůnka, Ratiboř a Trnava (Zlínský kraj).

Ve Zlínském kraji vyřídilo MMR kladně 20 žádostí. Následují Jihočeský (16), Liberecký (čtyři), Moravskoslezský kraj (tři), Vysočina a Středočeský kraj (po jednom projektu).

Zdroj: ČTK