[quote]Strážníci městské policie v Mnichově Hradišti budou od dubna měřit rychlost ve městě i příměstských částech. K monitorování řidičů budou využívat pronajatý radar, který městskou kasu přijde přibližně na 4000 korun denně. Měření nebude celoroční, ale namátkové a v různých částech obce. Město má jen devět strážníků, řekl náčelník městské policie Petr Kožený.[/quote]

„Pokud vše dobře dopadne a nevyskytnou se žádné nepředpokládané technické překážky, tak bychom mohli začít měřit už v průběhu dubna,“ uvedl. Městská policie teď čeká na příslušné proškolení ministerstvem dopravy a vytýčení míst, kde rychlost měřit smí. Rozhodnutí o tom spadá do působnosti mladoboleslavského dopravního oddělení Policie České republiky.

„Měřit budeme asi 25 dní v roce, na víc nemáme personální kapacitu. V současné době máme devět příslušníků,“ uvedl Kožený a dodal, že strážníci působí na katastru o rozloze 34 km čtverečných. V současné době radnice vypsala výběrové řízení na dalšího policistu. Pronajatý radar bude integrován v osobním voze a v ceně zápůjčky jsou i pohonné hmoty. Oprávnění k jeho obsluze budou mít čtyři městští policisté.

Strážníci prozatím vytipovali 16 rizikových lokalit, z toho osm ve městě a osm v okolních částech, kde řidiči nejčastěji překračují povolenou rychlost. Peníze za vybrané pokuty se stanou součástí městského rozpočtu. O zřízení stacionárních radarů město prozatím neuvažuje.

Změny chystá vedení Mnichova Hradiště i v parkování. „V současné době máme jen tři placená parkoviště, dvě na náměstích a jedno u budovy zámku. Do budoucna bychom chtěli systém parkovacích hodin, který by byl platný v širším městě. Vše je ale zatím ve stádiu úvah,“ řekl Kožený. Strážníci se podle něj v poslední době zaměřují na dodržování pravidel parkování v centru města.

Radnice chce parkující vozidla odstranit také z míst, kde jsou školy. „Již od března platí omezení stání v ulici Sokolovská a Jana Švermy,“ dodal radní Pavel Král.

Zdroj: ČTK