[quote]Nejčastějším pracovním nástrojem Čechů jsou stolní počítače, které v práci používají čtyři pětiny (82 %) zaměstnanců malých a středních podniků (MSP) v ČR. To je jedno z nejvyšších čísel mezi evropskými zeměmi. Naopak u využívání mobilních zařízení jako tablety či chytré telefony vykazují české MSP nejnižší čísla v Evropě.[/quote]

Evropa je v průměru mnohem mobilnější – dvě pětiny respondentů (38%) mohou pracovat i jinde než v kanceláři (na pracovišti). V českých MSP může dnes mimo kancelář pracovat jen čtvrtina pracovníků. Přitom podle celosvětových analýz rostou mobilní MSP dvakrát rychleji než ostatní.

Zaměstnanci českých MSP o využívání mobilních technologií stojí a vidí přínosy v pracovní i osobní rovině: dvě třetiny (66 %) uvádějí, že vyšší míra využívání mobilních technologií by jim pomohla šetřit čas, zvýšit produktivitu a lépe sladit pracovní a osobní život. Pokud české firmy naskočí včas na vlnu mobility, otevírá se pro ně prostor, jak podpořit růst podnikání a zároveň zvýšit spokojenost a výkon svých zaměstnanců.

22

Zdroj: Mobilita ve světě malých a středních firem 2015, průzkum pro Microsoft.

O průzkumu Mobilita ve světě malých a středních podniků

Průzkum Mobilita ve světě malých a středních podniků realizovala pro Microsoft Agentura Ipsos Mori. Jedná se již o druhý ročník této studie. Průzkumu se zúčastnilo 5 555 zaměstnanců malých a středních podniků ze 16 evropských zemí. V rámci České republiky se zapojilo 303 pracovníků českých malých a středních podniků, které zaměstnávají maximálně 250 osob. Průzkum byl proveden v 16 evropských zemích: Proběhl formou interaktivního panelu v průběhu ledna a února 2015.

Zdroj: Microsoft

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno