Zdroj: Archiv

[quote]Modernizace železniční trati z Břeclavi do Znojma začne letos v dubnu. Správa železniční dopravní cesty předpokládá, že výluka bude trvat tři měsíce od dubna do června. Letos se bude pracovat na modernizaci úseku Boří les – Valtice a na rekonstrukci stanice a zastávky ve Valticích, uvedla mluvčí SŽDC Kateřina Šubová.[/quote]

Cílem je zvýšení rychlosti z 80 na 120 kilometrů v hodině, a tedy zkrácení jízdních dob.

„Zlepší se také komfort pro cestující, kteří získají bezbariérový přístup do vlaku v rekonstruovaných stanicích,“ uvedla Šubová.

Komfortnější bude i samotná jízda po ukončení stavebních prací, které mají stát zhruba 700 milionů korun.

Práce mají pokračovat i příští rok v navazujícím úseku až do stanice v Mikulově, která má také projít zásadní proměnou. Místo zastávky v Sedlci u Mikulova vznikne stanice pro křižování vlaků. Součástí modernizačních prací je i rekonstrukce přejezdů a zvýšení jejich bezpečnosti.

Na 69 kilometrů dlouhé trati se tak zmodernizuje 25 kilometrů, což by mělo zkrátit jízdní dobu osobních vlaků, kterým nyní trvá cesta 80 minut. Předpokládá se, že cesta bude rychlejší o deset minut a spěšné vlaky, které zde zatím nejezdí, by ji zvládly za 58 minut.

Jihomoravský kraj by chtěl, aby modernizace pokračovala postupně i v úsecích Hrušovany nad Jevišovkou – Znojmo a posléze z Mikulova do Hrušovan. Díky tomu by bylo možné vytvořit mnohem atraktivnější jízdní řád. Cestovní doba mezi Znojmem a Břeclaví by se výrazně zkrátila a bylo by možné lépe vlaky navázat na dálkové spoje v Břeclavi.

Zdroj: ČTK

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno