[quote]V Chebu byla v pondělí oficiálně dokončena modernizace železniční tratě z tohoto města na státní hranici. Projekt za 528,6 milionu korun bez DPH umožní zvýšit na trati rychlost vlaků, a připraví ji tak na možné budoucí napojení na elektrifikovanou železniční síť v Německu, řekl ředitel Stavební správy Západ Správy železniční dopravní cesty Lubor Hrubeš. Pokračování na německé straně je ale zatím v nedohlednu.[/quote]

Desetikilometrový úsek, který je současí třetího železničního koridoru v České republice, má za sebou celkovou rekonstrukci. „Byly vyměněny svršky, udělalo se nové zabezpečení u všech cest. Umožní to zvýšit maximální rychlost vlaků z 90 kilometrů za hodinu na 120 kilometrů,“ uvedl Hrubeš.

Chebská trať je tak připravena na elektrifikaci, pokud dá německá strana souhlas a dohodnou se technické parametry. Podle odhadů by stavba mohla být uskutečněna v roce 2018 nebo 2019.

Bude záležet hlavně na tom, jestli německá strana skutečně přistoupí k vybudování elektrifikovaného koridoru mezi Drážďany a Norimberkem s odbočkou přes Hof a Marktredwitz na Cheb.

Jak ale před dvěma týdny řekl ministr dopravy Dan Ťok (ANO), na německé straně zatím rozhodnutí nepadlo. „Jednali jsme o tom se spolkovým ministrem dopravy. Němci ale říkají, že jim to nevychází z hlediska ekonomického. Takže se do napojení, které slíbili před lety, zatím nehrnou,“ řekl Ťok při své návštěvě Karlovarského kraje.

Za napojení Chebu na elektrifikovanou železniční síť v Německu ale bojuje jak Cheb, tak i města na bavorské straně hranice. Napojení by bylo přitom přínosem pro celý Karlovarský kraj. Investoři by tak měli další kvalitní spojení do západní Evropy.

Zdroj: ČTK

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno