[quote]Liberec plánuje, že v letech 2018 až 2020 postaví u autobusového nádraží parkovací dům a odbavovací halu. Obojí tam chybí. Vedení města dnes schválilo záměr, výstavbu chce zaplatit převážně z evropské dotace. Náklady by neměly přesáhnout 160 milionů korun, řekla mluvčí radnice Jana Kodymová.[/quote]

Dotaci se město pokusí získat z Integrovaného regionálního operačního programu. „Spoluúčast města bude činit maximálně 30 milionů korun,“ uvedla Kodymová.

O dostavbě autobusové nádraží v Liberci se mluví roky. Areál nástupišť byl modernizován v polovině 90. let minulého století, na vybudování důstojného zázemí však tehdy nezbyly peníze. Cestujícím tak od té doby slouží provizorní objekt poskládaný ze stavebních buněk, které jsou ostudou města. Změnit by to měla plánovaná výstavba moderní odbavovací haly. Nový parkovací dům by měl rozšířit možnosti k parkování. „Kapacita bude zvýšena na cca 225 míst,“ dodala Kodymová. Dnes v okolí nádraží zaparkuje najednou zhruba 100 aut.

Liberec není jediný, kdo v Libereckém kraji plánuje modernizaci terminálu. Vylepšit autobusové nádraží chce například Lomnice nad Popelkou na Semilsku, vedení města náklady odhaduje na 33 milionů korun. Nový terminál MHD chce postavit Jablonec nad Nisou. Součástí projektu je i prodloužení tramvajové trati do centra, odhadem na to bude potřeba 600 milionů korun.

Zdroj: ČTK