Zdroj: Syba.cz

[quote]Mondi na mezinárodním obalovém veletrhu Interpack představuje v hale 9 řadu průmyslových papírových pytlů, která slouží především k ochraně citlivého sypkého zboží, kde prodlužují u produktu životnost z důvodů možností prodloužené skladovatelnosti. Pytle splňují nejvyšší standardy bezpečnosti a hygieny a jsou snadno manipulovatelné či přímo odnositelné.[/quote]

Papírové pytle společnost Mondi, která patří k předním výrobcům jak materiálů, tak i obalů, jsou určeny jako řešení především pro tři odvětví: Potraviny a nápoje, domácnost a osobní péči a stavebnictví.

Pytle pro potravináře i stavebnictví

Nové pytle Hot Lock Bag® jsou určeny pro vysoké hygienické a bezpečnostní standardy vyžadované v potravinářském průmyslu. Naopak pytle SPLASHBAG jsou určeny pro ochranu průmyslových produktů citlivých na vlhkost, vhodné jsou tedy jako obal pro stavební materiál, který je možné skladovat i ve venkovních skladech a přesto pytel slouží do vysoké míry i jako ochrana před deštěm (Dokonce i po dvou hodinách přímého vystavení dešti je produkt 100% chráněn). Voděodolný pytel byl vyvinut ve spolupráci s producentem cementu Lafarge Holcim.

EKO varianta jako udržitelné řešení pro domácnosti

Obecně jsou papírové pytle ekologickou variantou ve výrobě obalů. Přesto se výrobce snaží v rámci udržitelnosti vyvíjet i další, environmentálně ještě příznivější pytle, mezi ně patří série Eco Bag, která je určena především pro domácnosti, osobní péči atd.

Co vše dalšího Mondi nabízí na Interpacku můžete zjistit zde.

Autor: Jana Žižková – Syba.cz