[quote]Moravskoslezské silničáře stála uplynulá zimní údržba nejméně za posledních pět let. Celkové náklady na údržbu komunikací od loňského listopadu do konce letošního března byly 132 milionů korun, řekla mluvčí Správy silnic Moravskoslezského kraje Šárka Vlčková.[/quote]

„Z pohledu silničářů byla zima sice mírná, časté střídání teplot si však vyžadovalo častou kontrolu a údržbu namrzajících silnic. Na silnice v kraji bylo vysypáno 14.000 tun posypové soli a 20.000 tun inertního materiálu,“ uvedla Vlčková.

Silničáři vyjeli na údržbu komunikací ve 123 dnech. V předchozí zimní sezoně to bylo ve 103 dnech a v zimě 2012/2013 ve 140 dnech.

„Úspory v přibližné výši 20 milionů korun byly částečně použity na neméně důležité údržbové práce, které bylo možné provádět i v zimních klimatických podmínkách,“ uvedl ředitel správy silnic Tomáš Böhm. Silničáři se tak mohli zaměřit například na ořezy a kácení stromů, čištění příkopů nebo údržbu dopravního značení a svodidel.

Ušetřené peníze navíc mohou využít i při letní údržbě komunikací, se kterou už začali. Vedle čištění silnic čekají silničáře tradiční opravy výtluků, do nichž každoročně investují zhruba 50 milionů korun.

Zdroj: ČTK

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno