Zdroj: DENÍK/Vít Šimánek

[quote]Moravskoslezští silničáři chystají na rok 2017 opravy silnic za přibližně 300 milionů korun. Moravskoslezský kraj prozatím schválil na opravy 57 milionů korun, další rekonstrukce silnic budou odvislé od výše financování ze Státního fondu dopravní infrastruktury. Informoval o tom technicko-provozní náměstek Správy silnic Moravskoslezského kraje Milan Novák.[/quote]

„Budeme mít nachystané akce za zhruba 300 milionů korun. Jaké bude financování, se ukáže asi v lednu. My každopádně budeme připraveni, pokud bude nějaká dotace, abychom byli schopni ji vyčerpat,“ řekl Novák.

Mezi silnicemi, které by se letos každopádně měly rekonstruovat, bude například souvislá oprava silnice mezi Čakovou a Krasovem na Bruntálsku nebo rekonstrukce Koblovské ulice v Ostravě. Kromě uvedených oprav silničáři chystají rekonstrukce ve speciálním mostním programu. V něm například v roce 2016 opravili mosty či propustky za víc než 80 milionů.

Správa silnic Moravskoslezského kraje se stará o více než 2700 kilometrů silnic druhé a třetí třídy a 1117 mostů. Kromě správy a údržby vlastních regionálních silnic zajišťuje dodavatelsky rovněž údržbu silnic první třídy včetně silnic rychlostních. Na území kraje má šest provozních středisek s 570 zaměstnanci.

Zdroj: ČTK