[quote]Morgan, britská rodinná automobilka, kde jako materiál pro podvozek u svých ručně montovaných automobilů stále používají dřevo oznámila, že do konce desetiletí budou veškerá auta z jejich nabídky vybavena hybridní hnací jednotkou.[/quote]

Na projektu za v přepočtu 208 356 000 Kč podpořeném britským Advanced Propulsion Center spolupracuje firma se společnostmi Delta Motors a Potenza Technology.

Podle Stevea Morrise ze společnosti Morgan otevírá elektrifikace dveře k novým zákazníkům nejen z Velké Británie, ale také ze světa.

„Jsme připraveni do konce desetiletí vyvinout to nejlepší hybridní a elektrické řešení a zavést ho do výroby,“ řekl Morris. „Očekáváme, že tento projekt přispěje k růstu nejen naší, ale také partnerských společností, ale také rozšíří dobré jméno naší značky a přitáhne nové zákazníky na našich klíčových trzích.“

Nově vyvinuté jednotky budou na trh přicházet postupně, celá řada by měla být kompletní do roku 2019.

Ačkoliv společnost Morgan stále neoznámila, který model se dočká hybridního pohonu jako první, výkonný ředitel Charles Morgan na dotaz fanouška na Twitteru odpověděl „Nejprve 3 wheeler, do roku 2019 ti ostatní“.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno