[quote]Mostecký autodrom začne pravděpodobně příští rok na jaře stavět protihlukovou stěnu. Opatření, která mají snížit hlučnost, přijdou na desítky milionů korun, uvedl mluvčí autodromu Jan Foukal. Na zvýšený hluk si dlouhodobě stěžují lidé, kteří bydlí v okolí. Do sporů se vložila mostecká radnice, která pořídí měřič hluku.[/quote]

Lidé žijící v okolí autodromu v posledních měsících sepsali petici, vyšší hlučnost potvrdila i akreditovaná měření. Povolená hranice 50 decibelů byla v sezoně překročena téměř pokaždé o sedm až deset decibelů.

„Když jsou na autodromu závody, nedá se hluk téměř vydržet. Návštěvníci také naprosto ignorují dopravní předpisy, jezdí kolem jak na závodech, parkují, kde se jim zachce,“ uvedla jedna z obyvatelek čtvrti Souš.

Autodrom teď podle ředitele Jiřího Voloveckého vybírá projektanta a v nejbližší době chce zažádat o stavební povolení. Pokud by ho získala do konce ledna, může stavba stěny začít v květnu.

„Stěnu vybudujeme na základě výsledků studie zpracované odbornou firmou a posudku nezávislého experta na životní prostředí. Bude stát v místě, kde naměřené hodnoty hluku dosahují nejvyšší intenzity,“ řekl Volovecký.

Autodrom odhaduje náklady na snížení hluku na desítky milionů korun.

„Právě i z toho důvodu není možné provádět protihluková opatření bez důkladné odborné analýzy. Vše je třeba důkladně připravit, aby minimalizace hluku byla co nejúčinnější a především dlouhodobá,“ řekl Volovecký.

Mostecká radnice koupí přístroj na měření hluku. Vedení města znovu zvažuje takzvanou protihlukovou vyhlášku, kterou už radní jednou odmítli jako nadbytečnou.

Zdroj: ČTK

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno