[quote]Ministerstvo průmyslu a obchodu chce dokončit Národní plán rozvoje sítí nové generace do 30. června, vládě jej ale předloží už v lednu, řekl mluvčí ministerstva František Kotrba. Plán je mimo jiné podmínkou k čerpání dotací v celkovém objemu zhruba 14 miliard Kč na výstavbu internetových sítí od EU.[/quote]

Ministerstvo sice předloží poslední verzi plánu vládě do konce ledna, ale chce k němu zároveň připojit žádost o souhlas s jeho dopracováním na základě dat poskytnutých ČTÚ do poloviny roku.

Zástupci operátorů opět označili návrh za nepodařený, o čemž má svědčit i velké množství připomínek. Těch se sešlo v meziresortním řízení celkem 384, z toho 267 zásadních.

„Ke kompletnímu vypořádání připomínek tedy dojde v období únor až červen tak, aby mohly být společně s daty ČTÚ promítnuty do dopracovaného dokumentu,“ dodal Kotrba.

První zájemci o dotace na budování rychlých internetových sítí mají podle harmonogramu ministerstva z loňského prosince dostat peníze z fondů EU na konci roku 2017. První výzvy pro uchazeče o dotace zveřejní MPO letos v říjnu.

Cílem plánu rozvoje internetových sítí je pokrýt Česko internetem o rychlosti alespoň 30 Mbit/s. V současnosti je takové připojení dostupné pro 64 procent domácností, což je více než je průměr EU. Na venkově jsou to ale pouze tři procenta, zatímco unijní průměr je 18 procent.

Zdroj: ČTK

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno