Zdroj: Archiv

[quote]Ministerstvo průmyslu a obchodu vypsalo další dotační program pro firmy na nákup elektromobilů a budování nabíjecích stanic. Celkem může rozdělit až 150 milionů korun. Vyplývá to z materiálu zveřejněného na webu MPO.[/quote]

Žádosti bude přijímat od března do konce května. Jeden subjekt bude moci získat podporu 50.000 až deset milionů korun. Z výzvy jsou vyloučeny pražské podniky.

Loni se do podobného dotačního programu přihlásilo 53 projektů, které získaly přes 39 milionů korun. Celkově mělo ministerstvo v rámci operačního programu připraveno na podporu elektromobilů 80 milionů korun.

„Druhá výzva MPO k podpoře elektromobility je nepochybně krok správným směrem na cestě k naplňování cílů, ke kterým se vláda zavázala v Národním akčním plánu čisté mobility. Abychom se těmto cílů skutečně přiblížili, je nicméně klíčové, aby systém podpory byl mezi jednotlivými rezorty koordinován a jeho podmínky byly co možná nejjednodušší. Jedině tak se ČR podaří dosáhnout nadkritického množství vozidel a dobíjecí infrastruktury, což povede nejen ke zlepšení finanční dostupnosti, ale i změně jejího vnímání potenciálními zájemci.“

Výzva je součástí programu podpory nízkouhlíkatých technologií, na který je v tomto kole vyčleněno půl miliardy korun. Vedle podpory elektromobility jde o projekty na zavádění technologií pro akumulaci energie a na získávání a zpracovávání druhotných surovin.

Již loni na podzim vypsalo ministerstvo životního prostředí stomilionový dotační program pro nákup aut na alternativní pohon úřady veřejné správy. Na nákup jednoho elektromobilu mohou obce a kraje získat 220.000 korun, u plug-in hybridů je podpora 200.000 Kč a u vozů na CNG 50.000 Kč.

Zdroj: ČTK

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno