Zdroj: Wikipedie/Lasy (GNU FDL)

[quote]Práce na novém terminálu před vlakovým nádražím v Pardubicích musela stavební firma kvůli mrazům zastavit. Výluka zatím trvá dva týdny. Pokud nebude delší než šest týdnů, město investici stihne dokončit včas. Novinářům to včera řekla náměstkyně primátora Helena Dvořáčková.[/quote]

„V promrzlé zemi se pracovat nedá. Smlouva na tuto situaci myslela, ode dne, kdy je stavba oficiálně zastavena, se bude posouvat termín dokončení díla,“ uvedla Dvořáčková.

Prostor před nádražím město přestavuje s pomocí švýcarských dotací ve výši 108 milionů korun. Projekt za 176 milionů korun provázely zdržení a město si muselo vyjednat prodloužení harmonogramu. Investici musí vyúčtovat do 14. června.

„Je pravda, že nám dává zima zabrat víc než ty předchozí. Termín odevzdání díla je do konce dubna. Když bude mrznout trvale až do 1. března, začnu mít strach,“ řekla Dvořáčková.

Práce zahájila firma Strabag na konci loňského října. Staví autobusový terminál, odpočinkovou zónu s fontánou, parkoviště a cyklověž na parkování bicyklů. Počítá se také se sochou stavitele železnic a projektanta Jana Pernera.

Zdroj: ČTK