[quote]Na motoristické akci Legendy se v polovině června představí novinky od více než 25 automobilových značek zastoupených na českém trhu. Automobilky pojmou letošní Legendy jako velký autosalon a představí většinu z novinek, které letos ukázaly na autosalonu v Ženevě. Organizátoři očekávají za celý víkend 11. a 12. června přes 45.000 návštěvníků. Uvedli to v tiskové zprávě. Vzhledem k tomu, že se letos opět nekoná brněnský Autosalon, půjde o největší automobilovou přehlídku v ČR.[/quote]

Mezi potvrzené automobilky patří například Škoda Auto, Ford, Volkswagen, Kia a Rolls-Royce, které představí také několik českých premiér. Zastoupený bude Ford Mustang a Focus RS, Volkswagen Golf GTI Clubsport či Tiguan, závodní Škoda Fabia R5, Kia Sportage nebo Optima.

Hlavním tématem letošního ročníku jsou kabriolety. K vidění bude výběr 25 nejzajímavějších vozů tohoto typu včetně prvního SUV kabrioletu, novinky Range Rover Evoque Cabrio. Dále bude návštěvníky lákat výstava závodních automobilů Škoda 130RS, kterých by se mělo sejít až 15.

Dalším tahákem má být přehlídka nejzajímavějších anglických značek, jako jsou Lotus, Bentley, Jaguar, Rolls Royce či Aston Martin. Představí se i tematická prezentace s názvem 30 let Dakaru pod záštitou společnosti Tatra Trucks. Na akci budou zastoupené i sportovní a prémiové značky včetně Lamborghini, Ferrari, Porsche, Mercedesu, Audi či BMW.

Více informací a fotografií je na www.legendy.cz nebo na Facebooku Legendy – Automobilová slavnost.

Zdroj: Legendy