[quote]Na letošních Dnech NATO a Dnech Vzdušných sil Armády ČR na letišti v Mošnově na Novojičínsku se představí italská akrobatická skupina Frecce Tricolori. Ta vystupuje s deseti cvičnými letouny M-346, což je nejvyšší počet letounů, který akrobatické skupiny používají, oznámili pořadatelé.[/quote]

„O Frecce Tricolori jsme se velmi intenzivně pokoušeli několik posledních let, kdy byli k vidění na leteckých dnech pouze v sousedních zemích. Do Česka se vrací po bezmála deseti letech,“ uvedl předseda pořádajícího sdružení Jagello 2000 Zbyněk Pavlačík.

Už dříve pořadatelé oznámili účast švýcarské akrobatické skupiny Patrouille Suisse. Ta vystupuje se šesti nadzvukovými dvoumotorovými letouny F-5. „Pro návštěvníky to tak bude jistě velmi atraktivní příležitost porovnání dvou různých dramaturgií akrobatických skupin,“ uvedl Pavlačík. Itálie stejně jako Švýcarsko vedle akrobatické skupiny vyšle do Mošnova rovněž bojový letoun na sólovou ukázku.

Dny NATO jsou největší akcí svého druhu ve střední Evropě. Účastní se jich vojenské, záchranářské a bezpečnostní jednotky. Na akci je vstup zdarma a loni ji navštívilo více než 220.000 lidí. Speciální partnerskou zemí letošního ročníku, který se uskuteční 17. a 18. září, bude Německo.

Zdroj: ČTK

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno