[quote]Křest nové výletní lodi, scénické představení na vodě i koncerty nabídne příští víkend návštěvníkům festival Řeka má duši. Koná se v přístavišti na řece Moravě nedaleko centra Olomouce. Druhý ročník festivalu se ponese ve znamení vzpomínky na záplavy, které v roce 1997 ochromily velkou část Olomouce, řekl ČTK organizátor akce Šimon Pelikán.[/quote]

Festival bude v přístavišti zahájen příští sobotu ve 14:00. O dvě hodiny později bude pokřtěna nová výletní loď.

„Veřejnost se dozví její jméno i důvod jeho výběru,“ uvedl Pelikán.

Nová loď v srpnu na hladině řeky Moravy doplnila svoji starší sestru nazvanou Ololoď Kordulka.

V neděli 10. září jsou na programu festivalu doprovodné programy a ve 21:00 začne hlavní divadelní představení. Herci, tanečníci a artisté budou vystupovat na speciálním plovoucím jevišti umístěném uprostřed řeky. Na představení se bude podílet olomoucké divadlo Tramtarie.

„Celkově se do projektu zapojí přes dvě desítky umělců z celé republiky, mezi nimiž nebude chybět například mistryně Evropy v šátkové akrobacii Lucie Kurnická, baletka Moravského divadla Daniela Hanelová či úspěšná olomoucká tanečnice Michaela Bartková,“ dodal Pelikán.

Oproti loňskému ročníku se letošní představení neodehraje v kamenném korytě řeky Moravy z 18. století, ale u přístaviště výletních lodí nedaleko vysokoškolských kolejí.

„Loňský ročník navštívily zhruba 2000 diváků. Vzhledem k tomu, že letos očekáváme diváků ještě více, tak jsme se rozhodli pro místo s větší kapacitou. Postavena bude i tribuna a k dispozici budou stánky s občerstvením. Vstupné je dobrovolné,“ dodal Pelikán.

Zdroj: ČTK