[quote]Jihomoravští silničáři chtějí letos zahájit opravu nejméně 32 kilometrů krajských silnic a 21 mostů za 1,1 miliardy korun. Dokončení u některých staveb se však předpokládá až v letech 2017 a 2018. Letos se také musejí dokončit osm staveb zahájených loni. Zatím nelze říct, kolik peněz letos do oprav silnic v kraji půjde, bude to ale méně než loni, sdělil ředitel krajské silniční správy Jan Zouhar.[/quote]

Loňské stavby na silnicích druhých a třetích tříd mají být dokončené nejpozději do konce června. Loni ještě mohli silničáři využívat evropské dotace z předchozího programovacího období, nyní už budou čerpat z Integrovaného regionálního operačního fondu. „Předpokládáme, že se podaří zahájit 11 projektů. Zatím ještě nemáme potvrzenou výši příspěvku ze Státního fondu dopravní infrastruktury,“ řekl Zouhar. Loňský rok byl výjimečný hlavně díky příspěvku státu všem krajům, který činil pro jižní Moravu 350 milionů korun. Podařilo se opravit 158 kilometrů silnic a 21 mostů za téměř dvě miliardy.

Letos by na silnicích druhých tříd měly začít například opravy mostu v Rájci-Jestřebí, průtahu Březinou na Brněnsku, silnice mezi Deblínem a Tišnovem, Podivínem a Lednicí, Bzencem a Strážnicí, Kyjovem a Ratíškovicemi. Rekonstrukce se dočká také frekventovaná silnice mezi obcí Suchohrdly u Znojma a křižovatkou se silnicí I/38, kterou mnozí řidiči používají jako obchvat Znojma.

Zdroj: ČTK

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno