[quote]Klidovou zónu v centru Chvaletic na Pardubicku radnice odkládá na neurčito. Na investici za 50 milionů korun nemá dostatek peněz, a na tento typ projektu dotace aktuálně nejsou, řekl starosta Petr Sotona. V minulém dotačním období Evropské unie radnice nestihly Chvaletice o dotace požádat.[/quote]

Nejdřív představitelé radnice potřebovali vymístit z města kamiony. K tomu však bylo nutné vlastnit průtah městem, na což se čekalo několik let. Kolaudace obchvatu, dokončeného v roce 2010, trvala přes tři roky. Teprve potom hejtmanství mohlo městu silnici třetí třídy darovat.

„Udělal se obchvat a lidé to moc nepoznali, náklaďáky jezdily dál. Provoz kamionu do města jsme omezili teprve letos, snížili jsme tonáž na 12 tun,“ řekl Sotona.

Pokud se město v budoucnu na proměnu centra zaměří, chce tam mít víc zeleně, která nahradí stávající parkoviště. Na revitalizaci veřejného prostoru už má město připravenou studii, nicméně podle místostarosty ji bude nutné v budoucnu přepracovat podle aktuální situace.

Zdroj: ČTK

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno