[quote]Na konci března začne nákladná oprava železniční trati v úseku Letohrad – Ústí nad Orlicí. Zkomplikuje cestování nejen lidem ve vlacích, ale i řidičům aut a cyklistům. Kvůli stavbě budou totiž postupně na přechodnou dobu uzavírány všechny železniční přejezdy na trati a automobilová doprava bude vedena objízdnými trasami po místních silnicích a po cyklostezce, uvedla stavební firma Chládek a Tintěra.[/quote]

Stavbaři zrekonstruují železniční svršek v délce zhruba 13 kilometrů a částečné opraví i železniční spodek a odvodnění. Nově postaví stanici v Lanšperku a vybaví ji novým zabezpečovacím zařízením. Na trase opraví 45 mostních objektů, trakční vedení a 12 železničních přejezdů, na třech z nich bude nové zabezpečení světly.

V zastávkách Dolní Dobrouč, Hnátnice, Dolní Libchavy a ve stanici Lanšperk vzniknou nová nástupiště. Stávající přístřešky firma opraví nebo je nahradí novými.

Stavební práce za zhruba 483 milionů korun bez DPH začnou 30. března a budou trvat až osm měsíců. Cestující ve vlacích čekají nejdříve denní výluky, později bude trať uzavřena na 70 dní nepřetržitě. Dokončovací práce se uskuteční již za provozu.

Zdroj: ČTK