[quote]Na Brněnské přehradě na Kozí horce se chýlí ke konci stavební práce na novém přístavišti pro lodě dopravního podniku. Ke starému byla špatná přístupová cesta a lidé museli po schodech. Nyní se k němu dostanou jednodušeji a do lodě bude možné nastoupit bezbariérově. Dopravní podnik do stavby investoval 2,4 milionu korun, uvedla v tiskové zprávě mluvčí Barbora Lukšová.[/quote]

Kozí horka je jedno z nejvyužívanějších přístavišť. Nyní zde vzniká stejné, jako je U Kotvy. „Je to vysunuté přístavní molo s přístavním můstkem. Konstrukce mola je pevná a můstek se mimo plavební sezonu odváží. Molo betonové rampy naváže na štěrkovou cestu,“ uvedla Lukšová. Dělníkům zbývá ještě montáž roštů a zábradlí.

Podle ředitele dopravního podniku Miloše Havránka zajistí stavební úpravy pohodlný výstup z lodi v podstatě přímo na pláži. „Mnohem víc obezřetní však musí být naši kapitáni kvůli většímu množství plavců v daném místě,“ řekl.

Na Kozí horce zastavují lodě od zahájení lodní dopravy na přehradě od května 1946. Stavba nového přístaviště bude hotová za měsíc a bude připravená na zahájení sezony 16. dubna.

Letošní sezona bude jubilejní sedmdesátá, proto dopravní podnik připravil oslavy výročí, které budou v bystrckém přístavišti 21. května. V hangáru bude den otevřených dveří a kolem něj se chystá celodenní program.

Zdroj: ČTK

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno