Zdroj: Archiv

[quote]Kraj Vysočina letos na svých silnicích uskutečňoval přes 120 staveb s celkovými náklady kolem miliardy korun. Na většině míst už stavaři práce dokončili, nebo mohli řidičům alespoň umožnit předčasné užívání spravovaných komunikací. Někde však uzavírky zůstanou i v nejbližších týdnech. Podle údajů na webu kraje dělníci mimo jiné stále pracují na rekonstrukci Podklášterského mostu v Třebíči.[/quote]

Most přes řeku Jihlavu v Třebíči je uzavřen od května. Původní mostní konstrukci dělníci zbourali, nová by podle údajů kraje měla být dokončena v prosinci. Rozestavěné jsou stále i některé další úseky krajských silnic II. a III. třídy.

Opravy v humpolecké ulici Lnářská skončí až v příštím roce. Spravovaná silnice II. třídy mezi Velkým Meziříčím a Tasovem bude otevřena pro auta do poloviny listopadu, stejně jako silnice v Jemnici. Na opravovaný průtah Uhřínovem se doprava vrátí do konce tohoto měsíce.

Mezi silniční stavby placené krajem, které se podařilo otevřít pro dopravu k 1. listopadu, patří kupříkladu okružní křižovatka ve Velkém Meziříčí. Vznikla nákladem několika milionů korun v místě křížení ulic Třebíčská, Hornoměstská a Pod Hradbami.

Od počátku tohoto měsíce jezdí auta také po opraveném mostě v Macourově na Havlíčkobrodsku. Pro dopravu je od 1. listopadu rovněž otevřen průtah Olešnou na silnici II/602 mezi Jihlavou a Pelhřimovem, skoro devět kilometrů dlouhý modernizovaný úsek silnice II/347 mezi Světlou nad Sázavou a Humpolcem a opravená komunikace II/388, která spojuje obce Bobrová a Zvole na Žďársku.

Kraji patří 4578 kilometrů silnic. Minulý rok za jejich opravy a přestavby zaplatil 1,664 miliardy Kč. Objem investic byl vyšší i kvůli dočerpávání peněz z končících evropských programů.

Zdroj: ČTK

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno