[quote]Okřídlené drony jsou v poslední době populární zejména v oblasti výzkumu životního prostředí. Společnost Parrot se ale hodlá více zaměřit na obyčejné zákazníky. Okřídlený dron Disco se od běžných kvadrokoptér liší nejen svým designem, ale také způsobem ovládání. Stačí jen hodit a poletí.[/quote]

Za rozmachem kvadrokoptér stojí právě společnost Parrot, která v roce 2010 představila svůj AR Drone ovládaný pomocí telefonu iPhone. Disco vzhledově připomíná další okřídlený dron eBee od švýcarské společnosti senseFly, která shodou okolností spadá též pod Parrot. eBee je využíván zejména pro výzkumné a zemědělské účely.

Disco je schopný letu po 45 minut a dosahuje maximální rychlosti 80 km/h. Disponuje navíc 14Mpx kamerou a umožňuje uživateli na displeji speciálních brýlí sledovat let z první ruky.

Disco je vybaven osmipalcovou vrtulí a akcelerometrem, gyroskopem, magnetometrem, barometrem, stabilizačním systémem a GPS. Podle výrobce je Disco snadno ovladatelný a uživatel se velmi rychle naučí s ním zacházet. Hozením do vzduchu Disco automaticky získá výšku a bude kroužit do té doby, dokud nad ním uživatel nepřevezme kontrolu. Dron se navíc automaticky vrací ke svému majiteli, automaticky přistává a dobře se přepravuje. Stačí jen odejmout křídla a je to.

Disco je ovladatelné jak prostřednictvím standartního RC dálkového ovládání, tak pomocí tzv. Parrot Skycontroller, který si rozumí s jakýmkoliv chytrým mobilním zařízením. Dále si uživatel může navolit trasu prostřednictvím přidružené mobilní aplikace.

Disco je se svou výdrží a rychlostí skutečně na špičce, ale srovnávat ho s ostatními drony pro běžné použití je jako míchat jablka a hrušky. Okřídlené drony nalézají své uplatnění v zemědělství a výzkumu právě díky své rychlosti a výdrži a schopnosti letět v rovince po delší dobu. Zda naleznou oblibu i u běžných zákazníků, to ukáže až čas.

Kamera bývá u klasických kvadrokoptér skutečně vyladěná. Disco by ale v silné konkurenci mohlo dobře obstát.

Bližší detaily ohledně ceny a data uvedení na trh zatím společnost neprozradila, ale hodlá tak učinit v průběhu letošního roku.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno