[quote]Letiště mezi nizozemskými městy Rotterdam a Haag minulý týden ve čtvrtek kvůli anonymní hrozbě zvýšilo bezpečnostní opatření. Příjezdové cesty k letišti střežila těžce ozbrojená vojenská policie, uvedla agentura AP. Provozu na letišti se však podle listu De Volkskrant opatření nijak nedotkla.[/quote]

„Viditelná i neviditelná“ opatření úřady přijaly „v důsledku anonymního hlášení o možné hrozbě, které obdržela policie“, uvedli v prohlášení strážci zákona. Mluvčí vojenské policie sdělil, že začalo vyšetřování, podrobnosti ale říci odmítl.

Během dne pak bylo oznámeno, že policie zadržela v Rotterdamu souvislosti s hrozbou pětačtyřicetiletého bezdomovce imigranta. Jeho jméno neuvedla, nicméně informovala, že již v minulosti volal na policii několik poplašných zpráv.

Letiště mezi městy Rotterdam a Haag je po amsterodamském a eindhovenském třetí největší v Nizozemsku.

Nizozemsko je v pohotovosti od teroristických útoků v Paříži, které se odehrály loni v listopadu. Podle nedávné zprávy německého deníku Die Welt se kromě Paříže chystali teroristé loni 13. listopadu zaútočit i na amsterodamské letiště Schiphol. Ve francouzské metropoli zabili 130 lidí.

Zdroj: ČTK

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno