Zdroj: Freeimages.com

[quote]Americký Úřad pro bezpečnost v dopravě (TSA) dnes oznámil, že v rámci boje s hrozbou terorismu zavede nová, přísnější pravidla pro odbavování cestujících na letištích. Elektronické přístroje větší než mobilní telefon budou muset vyjmout z kabinových zavazadel a předložit je k letištní kontrole samostatně v plastových miskách.[/quote]

Pravidla, která dosud platila ve zkušebním provozu na deseti amerických letištích, budou během příštích měsíců závazná pro všechna letiště v USA, uvedl TSA. Samostatnou kontrolou mimo kabinová zavazadla budou muset projít například laptopy, tablety, elektronické čtečky nebo přenosné herní konzole.

V březnu TSA vyhlásila zákaz převozu těchto elektronických zařízení v příručních zavazadlech vypravených z letišť v osmi převážně muslimských zemích. Americký zákaz postihuje Egypt, Turecko, Kuvajt, Saúdskou Arábii, Jordánsko, Maroko, Katar a Spojené arabské emiráty.

TSA tyto kroky zdůvodňuje nutností posílit boj s hrozbou teroristických útoků, k nimž mohou být větší elektronické přístroje zneužity. Na větších amerických letištích mohou přijatá opatření prodloužit odbavování, varují odborníci.

Zdroj: ČTK