[quote]Na letošní ročník letecké show CIAF, která se uskuteční 2. a 3. září na královéhradeckém letišti, se představí letecká technika z deseti států. Návštěvníci uvidí například vojenské letouny, v premiéře se na hradeckém nebi představí italská akrobatická skupina Pioneer Team, uvádějí organizátoři na webu akce.[/quote]

Například Ukrajina vyšle do Hradce Králové letouny Su-27 a Su-24M, jako logistická podpora přiletí IL-76. Česká armáda představí stroje Mi-24, Mi-171, při zahajovacím průletu se objeví také JAS-39 Gripen. Součástí programu bude také vystoupení akrobatických skupin Baltic Bees či Očovskí Bačovia.

Pořadatelé oznámili, že letiště bude po oba dny otevřené od 8:00, letový program začne v 11:00 a pokračovat bude do 17:00. „Letový program bude zveřejněný den před zahájením akce,“ uvedli pořadatelé na webu.

Letecká přehlídka každoročně přiláká do Hradce Králové desítky tisíc příznivců letectví, loni návštěvnost překročila 40.000 lidí. Viděli například lehký útočný a pozorovací letoun OV-10 Bronco z Francie a dalších devět desítek letadel a vrtulníků. CIAF se na hradeckém letišti koná od roku 1993, výjimkou byla několikaletá přestávka, kdy byl v Brně.

Zdroj: ČTK