[quote]Krátce po otevření první části obchvatu Chrudimi chystá Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) výstavbu mimoúrovňové křižovatky a sjezdu z této silnice u Medlešic. Umožnily by jednodušší napojení města a jeho průmyslové zóny. Dřívější vedení Chrudimi toto řešení odmítalo.[/quote]

My jsme tam v minulosti tu křižovatku chtěli, ale projekt je výsledkem projednání v dané chvíli a daném čase. Za několik let ten názor může být jiný,“ řekla vedoucí úseku výstavby pardubické správy ŘSD Hana Jarolímová.

První šestikilometrový úsek obchvatu Chrudimi byl zprovozněn vloni 16. prosince. Stavbaři jej budovali tři roky a stál 1,27 miliardy korun bez DPH. Stavba druhé, 4,5 kilometru dlouhé části, která mine Slatiňany, by mohla být zahájena do konce roku 2017.

Sjezd do města od Medlešic v plánech původně byl až do roku 2005. Nemám tušení, jakým způsobem z nich zmizel. Co jsem nastoupil na radnici v roce 2010, staral jsem se o to, aby se tam zase vrátil,“ řekl místostarosta Chrudimi Jaroslav Trávníček.

V první etapě letos ŘSD umožní odbočení z obchvatu ze směru od Pardubic na původní silnici do Chrudimi. Nebude to komplikované, výjezd je jen provizorně přehrazen, bude však nutné postavit malou kruhovou křižovatku u nadjezdu u Medlešic. Podle Jarolímové bude stát několik milionů korun. V příštích letech pak vzniknou nové sjezdy a nájezdy mezi nadjezdem a obchvatem. Tyto náklady se již budou pohybovat o řád výše.

Zdroj: ČTK

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno