[quote]Na ostravském sídlišti Fifejdy II. se rozšíří počet parkovacích míst. Obyvatelé lokality se dlouhodobě potýkají s nedostatkem parkovacích stání, protože na sídlišti svá vozidla často odstavují i zaměstnanci z nedalekých kancelářských objektů. Centrální městský obvod už v říjnu v místě zavedl placenou parkovací zónu a nyní chce nechat doplnit dalších 127 parkovacích stání, řekla mluvčí radnice Jana Pondělíčková.[/quote]

V současné době je v zóně 1095 parkovacích míst určených pro držitele parkovacích karet, kteří za ně ročně zaplatí 180 korun. Na rok 2016 už přitom bylo vydáno 1309 parkovacích karet.

„Zaplacením parkovací karty není garantováno konkrétní parkovací místo, proto karet vydáváme více než je parkovacích míst. Pokud by řidič chtěl mít zaručené místo k parkování, musel by si vyřídit vyhrazené parkovací stání, které je ale samozřejmě podstatně dražší a pohybuje se v této lokalitě zhruba okolo 13.000 za rok,“ uvedla Pondělíčková.

Parkovací zóna platí v pracovní dny v době od 07:00 do 20:00.

Dalších přibližně 130 míst je na sídlišti určeno pro návštěvy a jsou časově omezena na dvě hodiny, asi 50 stání je bezplatných.

„Celkem doplníme zhruba 100 parkovacích míst pro rezidenty a dalších 27 parkovacích míst pro návštěvy. V nejbližších dnech bude provedena instalace dopravního značení umožňující parkování vozidel,“ uvedla Pondělíčková.

Svislé dopravní značení bude hotovo nejpozději do poloviny ledna, na jaře se pak bude doplňovat ještě vodorovné dopravní značení přímo na komunikacích.

Zdroj: ČTK

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno