[quote]Na největším libereckém sídlišti Rochlice skončí v pondělí po čtvrt roce dopravní omezení, které souviselo zejména s výstavbou nové kruhové křižovatky v Dobiášově ulici. Díky ní by měl být provoz bezpečnější, řekl vedoucí správy veřejného majetku magistrátu David Novotný.[/quote]

Na akci za bezmála 43 milionů korun radnice získala evropskou dotaci. „K oficiálnímu otevření by mělo dojít v pondělí v 11:00,“ uvedl Novotný. Autobusy veřejné dopravy (MHD) zajíždějící do této lokality se na pravidelné trasy vrátí o den později, v úterý 1. prosince.

Dobiášova ulice je dopravně nejvytíženější silnicí ve čtvrti s 10.000 obyvateli. Opravoval se asi půlkilometrový úsek od kruhové křižovatky s Vratislavickou ulicí až po křižovatku s Krejčího ulicí. Pracovalo se i v přilehlých Pazderkově a Haškově ulici.

Nejviditelnější je proměna frekventované a velmi nepřehledné křižovatky ulic Dobiášova, Krejčího a Pazderkova. Klasickou křižovatku nahradila kruhová. Bezpečnější bude nejen pro motoristy, ale i pro chodce. „Byly tam dlouhé přechody. Jak přecházeli chodci, tak vznikaly nebezpečné situace. Byla to skutečně vážná bezpečnostní závada,“ uvedl Novotný.

Silnice v úseku mezi oběma kruhovými křižovatky dostala nový asfaltový povrch a jsou na ní přechody pro chodce s dělicími ostrůvky. Nově vymezené jsou i pruhy pro cyklisty. Podle Novotného se také zpřehlední parkování. „Autobusy MHD, které na Dobiášově ulici stály, mají vymezený nový prostor ve spodní části u kruhového objezdu s Vratislavickou ulicí,“ řekl.

V Liberci nedávno skončila ještě jedna velká rekonstrukce silnice. Za 17 milionů korun bez DPH se dva roky opravoval zhruba kilometrový úsek v ulici Aloisina výšina, od křižovatky s Jasnou ulicí až po gastronomickou školu na sídlišti Králův Háj. Silnice má nový povrch, opravené jsou chodníky a přibyla parkovací místa.

Zdroj: ČTK

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno