[quote]Ze silnice druhé třídy mezi Bílovicemi nad Svitavou a Adamovem na Blanensku zmizí po více než 70 letech provizorní přemostění. Jihomoravští silničáři se příští rok chystají postavit nový most přes Svitavu a upravit silnici v nejbližším okolí mostu, náklady činí 24 milionů korun, uvedl Miloš Bažant ze Správy a údržby silnic Jihomoravského kraje.[/quote]

Letité provizorium je pouze konstrukcí posazenou na pilířích, jde o poslední úsek mezi Bílovicemi a Adamovem, který je neopravený.

„Projekt jsme chystali tři roky, problematické bylo řešení s vlastníky pozemků, proto se most nedělal před lety s další rekonstrukcí,“ vysvětlil Bažant.

Původní most vyhodili do povětří na konci druhé světové války Němci a od té doby se nepodařilo postavit náhradní. I proto mohou po silnici jezdit auta s nejvyšší hmotností 12 tun.

„Nový most snese standardní zátěž 50 tun, limitující je akorát výška aut kvůli železničním podjezdům,“ řekl Bažant.

Silničáři chtějí příští rok na jaře vybrat stavební firmu a během příštího roku most postavit. Během stavby se bude jezdit po stávajícím přemostění, protože nový most bude stát vedle.

„Pouze při napojování mostu na silnici bude nutná několikadenní uzavírka,“ uvedl Bažant.

Zdroj: ČTK

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno