[quote]Na téměř stovce míst ve středních Čechách budou instalována nová zařízení měřící rychlost vozidel. Středočeský kraj si od toho slibuje větší bezpečnost a plynulost dopravy. Náklady na projekt jsou přes 50 milionů korun, z toho 26,4 milionu kraj získá od Státního fondu dopravní infrastruktury, řekl novinářům hejtman Miloš Petera.[/quote]

Radní včera schválili seznam 97 míst, kde budou zařízení osazena. Půjde například o Masarykovu ulici v Čáslavi na Kutnohorsku, Pražskou v Hořovicích na Berounsku, Mostní v Kralupech nad Vltavou na Mělnicku nebo oblasti u mateřské školy v Jesenici u Prahy či základní školy v Kolešovicích na Rakovnicku. Podle Petery se jedná o problematická místa, kde se tvoří kolony, jsou zatěžována nadměrnou dopravou nebo se na nich v minulosti staly dopravní nehody.

Součástí investice bude i pořízení tří zařízení na vážení přetížených kamionů. Hejtman uvedl, že cílem je nejen zmapovat situaci v dopravě ve středních Čechách, ale řidiče také postihovat. „V tomhle případě bude určitě i represe,“ řekl. Přestupky by podle něj mohly vyhodnocovat obce a v případě dynamických vah policie.

Vedení kraje si od nového systému slibuje zklidnění a zvýšení bezpečnosti dopravy, ale také snížení nehodovosti, počtu úmrtí a zranění účastníků silničního provozu.

Zdroj: ČTK

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno