[quote]Obyvatelé Přerova bydlící v bezprostřední blízkosti bývalého Prioru si budou moci předplatit parkovací kartu na střeše nově vznikající obchodní galerie. Zaplatí za ni 200 korun ročně. Rozhodli o tom přerovští radní. Ze 300 míst bude rezidentům vyhrazeno sto. Město bude rezervace těchto ploch stát 60.000 korun ročně, řekla mluvčí radnice Lenka Chalupová. Nové obchodní centrum se otevře letos v létě, přestavba bývalého Prioru na Galerii Přerov vyjde zhruba na 400 milionů korun.[/quote]

Parkování pro rezidenty řešilo město kvůli tomu, že nová obchodní galerie zabrala i místo původního parkoviště u bývalého Prioru. „Nakonec jsme se rozhodli, že budeme zájemcům karty prodávat za 200 korun na rok. Řidiči ale musejí počítat s tím, že i když bude prodáno například 500 karet, pro ně je vyčleněno jen sto míst. Zkrátka kdo dřív přijede, ten zaparkuje. Na aktuální počet volných stání je upozorní světelná tabule,“ uvedl náměstek přerovského primátora Petr Měřínský (ANO).

Radní tak zvolili způsob, který je nejvíce podobný parkovacímu systému, na nějž byli řidiči zvyklí u bývalého obchodního centra. Rezidenti zde také mohli obsadit volná místa parkoviště, které patřilo k obchodnímu domu. „Rozdíl je pouze v tom, že řidiči si teď budou muset pořídit kartu za 200 korun. Ani pro město není parkování v Galerii Přerov zadarmo – kasu města přijde na 60.000 korun ročně,“ uvedla Chalupová. Prodej karet řidičům bude zahájen do června. Lidé si budou moci koupit pouze jednu kartu na osobu s trvalým pobytem na území města nebo na firmu.

Objekt Galerie Přerov, která vzniká nákladem 400 milionů korun, se rozkládá na ploše 13.000 metrů čtverečních. „V jeho útrobách bude zhruba 60 obchodů, chybět nebudou ani služby, občerstvení či kavárna. Počítáme s tím, že nové obchodní centrum otevřeme v průběhu prázdnin, tedy v červenci nebo v srpnu, přesné datum ještě neznáme,“ uvedl jednatel společnosti Galerie Přerov Radovan Pilich.

Původní Prior v blízkosti Žerotínova náměstí byl otevřen v roce 1986. Jeho demolice začala loni. V Přerově se zároveň chystá stavba dalšího nákupního centra, které má být postaveno v areálu bývalých Želatovských kasáren. Plánované nákupní centrum zahrnuje hypermarket a několik prodejen. V nákupní zónu by se měla v budoucnu proměnit také část výrobního areálu společnosti Kazeto poblíž hypermarketu Tesco, který si pro stavbu obchodního komplexu s názvem My Box vybrala rakouská developerská skupina Eyemaxx.

Zdroj: ČTK

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno