[quote]Na svátky dělníci přeruší opravy Nuselského mostu a odstraní dopravní omezení ve směru z centra. S opravami budou pokračovat podle vývoje počasí, informovala mluvčí Technické správy komunikací (TSK) Barbora Lišková. Opravy nuselského mostu začaly v roce 2013, skončit mají příští rok.[/quote]

Stavební práce budou zastaveny od pátku 18. prosince do 4. ledna příštího roku. Pokračovat dál budou, pokud to dovolí počasí.

„Bez větších omezení bude probíhat příprava povrchů, tryskání a odbourávání poškozených a degradovaných částí nosné konstrukce,“ uvedla Lišková.

Pro sanační práce je třeba teplota nad nulou.

Řidiči ve směru do centra projedou po Nuselském mostě dvěma plnohodnotými jízdními pruhy. Krajní pruh je potřeba pro práce na sanaci nosné konstrukce a chodníkové římsy. Dopravní omezení ve směru z centra bude přes svátky odstraněno.

Rekonstrukce mostu začaly v roce 2013 výměnou osvětlení a rekonstrukcí středního dělicího pásu, loni TSK vyměnila povrch prostředních a levých jízdních pruhů. Nuselský most byl dostavěn v roce 1973, překlenuje Nuselské údolí a spojuje Pankrác s Karlovem. Na mostě jsou v každém směru tři jízdní pruhy a v jeho tubusu jezdí metro. Most je 485 metrů dlouhý a v nejvyšším bodě nad údolím je jeho výška 42,5 metru.

Zdroj: ČTK

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno