[quote]Bezpečnější a spolehlivější provoz na železnici na Teplicku má zajistit nová napájecí stanice. Měnírna je v Oldřichově u Duchcova, v nouzi může zajistit energii i pro tratě, které k ní nepřiléhají. Informoval o tom včera mluvčí Správy železniční dopravní cesty (SŽDC) Pavel Tesař.[/quote]

Trakční napájecí stanice slouží k převodu elektrické energie z distribuční sítě na parametry potřebné pro napájení vedení přilehlých tratí.

„Stanice byla před rekonstrukcí vybavena zastaralou technologií a její technický stav neodpovídal evropským parametrům a standardům. Nová trakční napájecí stanice zajistila spolehlivý zdroj elektřiny a zvýšila bezpečnost provozu,“ uvedl ředitel SŽDC Pavel Surý.

Zhotovitel, kterým byla Skanska, odevzdal stavbu s tříměsíčním předstihem. Náklady činily 266 milionů korun bez DPH, z toho skoro 190 milionů korun byl příspěvek Evropské unie.

Vznikla nová provozní budova, ve které je dálková řídící technika. Vše podléhá řízení z elektrodispečinku v Ústí nad Labem.

Nároky na napájení železničních tratí se zvyšují, proto správce investuje právě do přestavby napájecích stanic. Nedávno dvě nové měnírny zprovoznili železničáři na Chomutovsku.

Zdroj: ČTK

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno