[quote]Nový dopravní terminál v Ostravě-Dubině začne 13. prosince naplno fungovat. Budou na něj zajíždět příměstské autobusové linky z oblastí Brušperka a Mošnova. Některé z nich tam skončí a lidé pokračující v cestě do centra města budou přestupovat na tramvaje. Zredukování množství autobusů zajíždějících do města bude mít přínos jednak pro životní prostředí, ale i ekonomický, protože to sníží provozní náklady, řekli zástupci společnosti Koordinátor ODIS.[/quote]

Jednatel společnosti Aleš Stejskal řekl, že na terminálu budou ukončeny méně vytížené autobusové spoje zejména v období mimo špičku. „Část spojů, zejména ty vytížené a v době přepravní špičky, ale bude nadále pokračovat přes Hrabůvku respektive Vítkovice na Ústřední autobusové nádraží,“ řekl.

Množství cestujících, kteří budou na Dubině přestupovat, podle představitelů společnosti KODIS nebude takové, aby bylo nutné posilovat tramvajové linky. Pro pasažéry s dlouhodobými časovými jízdenkami se na ceně jízdy nic nezmění. Někteří z cestujících, kteří si kupují jednotlivé jízdenky, zaplatí kvůli přestupu více, jiní ale podle jednatele KODIS Jana Dvořáka mohou naopak ušetřit.

Společnost zároveň zredukuje množství autobusových linek, které z uvedených oblastí do Ostravy jezdí.

„Dochází ke zrušení třech linek, ale všechny tyto spoje budou začleněny do jiných linek s cílem koncept dopravní obsluhy zjednodušit, zpřehlednit. Rozhodně nedochází k žádnému snížení dopravní nabídky, naopak se mírně posiluje i v době špičky rychlé spojení z oblasti Brušperka do Svinova,“ řekl Stejskal.

Zrušené linky budou podle zástupců KODIS nahrazeny spoji jiných linek nebo přestupem tak, aby se cestující dostali do cíle své cesty přibližně ve stejném čase jako dosud. Sjednocení tras spojů a zavedení dopravních taktů podle KODIS umožní, aby byla doprava pravidelnější, časy odjezdů se daly snáz zapamatovat a mezi linkami bylo možné vytvořit návaznost.

Dvořák řekl, že na terminálu Dubina bude v pracovních dnech končit asi 20 procent spojů. O víkendu tam bude končit většina příměstských autobusů, asi 80 procent. Terminál je vybaven moderním informačním systémem, zázemí může lidem čekajícím na spoj poskytnout přilehlé nákupní centrum.

Zdroj: ČTK

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno