Zdroj: Archiv

[quote]Na trať mezi Prahou a Benešovem v neděli poprvé vyjely motorové vlaky společnosti Arriva. Společnost patřící do skupiny německých drah (Deutsche Bahn) se chce zaměřit zejména na lidi z větších sídel na trase, kde nestaví rychlíky, a chce jim nabídnout rychlejší spojení než zastávkové osobní vlaky a o něco nižší ceny. Spojení provozuje na své komerční riziko bez dotací od Prahy a Středočeského kraje.[/quote]

Základní jízdné z Prahy do Benešova má podle ceníku Arrivy stát 50 korun, pro studenty nebo lidi, kteří si jízdenku koupí přes internet, nabízí společnost pětikorunovou úsporu. Základní jízdné Českých drah mezi Prahou a Benešovem vyjde na 75 korun. Na trati má ale řada cestujících časové jízdenky pražské hromadné dopravy, kvůli kterým je úsek z hlavního nádraží do Kolovrat při cestě osobním vlakem bezplatný. Samotná jízdenka z Kolovrat do Benešova podle vyhledávače ČD vyjde o dvě koruny dráž než základní jízdné Arrivy, se kterým není možné pražskou tramvajenku kombinovat.

Celkem Arriva na trase do Benešova provozuje sedm denních párů spojů. Ty přibyly k rychlíkům s hodinovým taktem mimo špičku a půlhodinovým v ranní a odpolední špičce a také osobním vlakům, které jezdí každou půlhodinu a ve špičce po 15 minutách. Kromě spojení do Benešova plánuje dopravce od 5. března spustit spojení Prahy se slovenským Trenčínem přes Olomouc a Uherské Hradiště.

Zdroj: ČTK

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno