Zdroj: Pixabay.com

[quote] Železničáři v závěru října dokončili rekonstrukci části trati Znojmo – Břeclav v úseku Boří les – Valtice a příští rok se chystají na navazující úsek Valtice – Mikulov. Za stavební práce utratí 1,06 miliardy korun. Přínosem bude komfortnější nástup ve vybraných stanicích a zastávkách, zkrácení jízdní doby zvýšením maximální rychlosti na 120 kilometrů za hodinu a lepší organizace jízdního řádu. ČTK to řekla mluvčí Správy železniční dopravní cesty Kateřina Šubová.[/quote]

Práce na prvním úseku začaly letos na jaře a měly skončit dříve. Do stavby však zasáhly nepříznivě klimatické podmínky, udělaly se navíc přípravné práce pro dálkové řízení trati a také se ukázalo, že je větší množství zeminy kontaminované ropnými látkami, kterou bylo nutné odtěžit.

Nově a komfortněji cestující nastupují ve Valticích a zastávce Valtice město. Příští rok se dočkají také cestující v Mikulově a Sedlci u Mikulova.

Práce spojené s nepřetržitou výlukou začnou 3. dubna a mají trvat až do 2. října, místo vlaků bude z Valtic do Novosedel jezdit autobus. Nově vznikne v Sedlci místo zastávky stanice s možností křižování vlaků. Mikulov čeká redukce kolejiště a vytvoření nových nástupišť.

V současnosti jezdí vlaky ze Znojma do Břeclavi maximální rychlostí 80 kilometrů za hodinu, zvýší se až na 120. Dnes osobní vlaky urazí 69 kilometrů zhruba za 80 minut.

Zdroj: ČTK