[quote]Údržba a oprava kolejí omezí dopravu na železniční trati mezi Újezdcem u Luhačovic a Bojkovicemi na Uherskohradišťsku. Výluka potrvá necelý týden, cestující přepraví náhradní autobusy, jejichž provoz se bude řídit výlukovým jízdním řádem. ČTK to dnes řekla mluvčí Správy železniční dopravní cesty (SŽDC) Kateřina Šubová. Omezení začnou platit 12. září v 8:00 a skončí 18. září v 18:00.[/quote]

Na přelomu září a října nepojedou vlaky ani mezi Slavičínem a Bohuslavicemi nad Vláří na Zlínsku. Důvodem výluky, která začne 20. září v 7:30 a skončí 10. října v 19:00, je podle Šubové sanace zárubní zídky. Také v tomto případě budou cestujícím k dispozici náhradní autobusy, které pojedou po dvou linkách.

V úseku Slavičín – Bylnice a zpět se budou autobusy řídit pravidelným železničním jízdním řádem, neobslouží však železniční stanici Bohuslavice nad Vláří a zastávku Divnice. Na tato místa bude zajíždět linka provozovaná v úseku Slavičín – Bohuslavice nad Vláří a opačně, která pojede podle výlukového jízdního řádu.

„Informace o výlukových opatřeních budou zpravidla týden před konáním výluky vyvěšeny v jednotlivých zastávkách a stanicích,“ sdělila Šubová.

Podrobnosti o omezení provozu najdou zájemci také na webu Českých drah.

Zdroj: ČTK