[quote]Společnost DSV A/S oficiálně dokončila koupi UTi Worldwide Inc. Kupní transakci předcházel finální souhlas akcionářů UTi a úřadů pro ochranu hospodářské soutěže v Jihoafrické republice. Díky spojení společností se DSV stane čtvrtou největší zasilatelskou společností na světě a významně tak posílí svou globální pozici. Hodnota této obchodní transakce je přibližně 1,35 mld. USD. [/quote]

UTi je původem americká logistická společnost, která působí na trzích v 58 zemích a má 21 000 zaměstnanců. Spojení DSV a UTi vytváří jednu z nejsilnějších světových logistických sítí.

„Jsme pyšní, že můžeme přivítat zákazníky a zaměstnance UTi v DSV. Nepochybuji o tom, že spojení společností je zárukou úspěchu. Tímto strategickým krokem získáme nové zajímavé příležitosti, jak pro naše zákazníky, tak i zaměstnance. V současné době začínáme s integračním procesem. Nicméně naši nejvyšší prioritou je udržet si vysokou úroveň služeb, na kterou jsou naši zákazníci zvyklí,“ říká Jens Bjørn Andersen, CEO DSV A/S.

Díky této obchodní transakci vzrostou tržby DSV přibližně o 50%. DSV zejména posílí svou pozici na globálním trhu leteckých a námořních přeprav, což jí přinese šesté a sedmé místo na světě v pomyslném žebříčku leteckých a námořních přeprav. Akvizice dále přispěje k lepšímu postavení DSV na trhu v oblasti kontraktní logistiky a k další expanzi v oblasti silniční přepravy v Evropě, Severní Americe, Africe a Asii. V neposlední řadě DSV posílí své odborné znalosti a pozice v odvětvích jako je automobilový průmysl, zdravotnictví, farmacie, energetický průmysl atd.

DSV v číslech po integraci UTi:

  • Více než 40 000 zaměstnanců
  • Působení ve více než 80 zemích světa
  • Více než 1 000 kanceláří a logistických center
  • 4,7 mil. m2 skladovacích prostor

Dokud nebude integrace společností dokončená, budou DSV a UTi působit na trhu jako dvě samostatné entity. V budoucnu však budou jejich obchodní aktivity sloučeny pod značkou DSV. Pro zákazníky obou společností se v současnosti nic nemění a i nadále se mohou obracet na své kontaktní osoby, tak jako tomu bylo doposud.

O společnosti DSV A/S
DSV je nadnárodní logistická společnost původem z Dánska, která má své pobočky ve více než 80 zemích světa na šesti kontinentech. Každý den zaměstnanci DSV zajišťují přepravní a logistická řešení pro tisíce společností z různých průmyslových odvětví. Ačkoliv má společnost DSV globální působnost, je naší prioritou chápat a uspokojovat potřeby našich zákazníků.

Více informací naleznete na www.dsv.cz anebo www.dsv.com

Zdroj: DSV

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno