[quote]Nákladní dopravu z Mělníka mají během dubna a května odvést informační tabule. Kvůli řadě oprav a uzavírek na hlavních průjezdných cestách a tvorbě kolon město usiluje o dopravní odlehčení. Cesty, po kterých vedou objížďky, nejsou totiž stavěné na provoz kamionů. Úplný odklon nákladní dopravy z centra ministerstvo dopravy nepovolilo. Novináře o tom na tiskové konferenci informoval místostarosta Milan Schweigstill.[/quote]

Mělník o úplný odklon nákladní dopravy z centra usiluje už několik měsíců, ale protože objízdná trasa měří několik desítek kilometrů, znamenal by zákaz průjezdu městem pro dopravce mimo jiné výrazně vyšší náklady. Ve městě tak během dubna budou rozmístěny informační tabule, které budou nákladní auta navigovat mimo Mělník. Půjde ale jen o doporučení, které má bránit nadměrné zátěži silnic i možnému kolapsu dopravy. „Na objízdných trasách se očekávají kolony,“ uvedl místostarosta.

Nákladní doprava je nyní podle místostarosty poměrně nižší i kvůli tomu, že se řidiči nákladních aut vzájemně informují o tom, že průjezd Mělníkem je momentálně složitý. Od pondělí navíc přibude uzavírka na Mladoboleslavské ulici, což bude pro řidiče nákladních aut znamenat další obtížné průjezdy křižovatkami, které nejsou na kamiony dimenzované.

Zdroj: ČTK