[quote]Developeři letos plánují postavit 33 nových nákupních parků. Pokud by byly všechny dokončeny v termínu, přesáhl by počet nákupních parků v České republice hranici 200 parků. Vyplývá to ze zjištění společnosti Cushman & Wakefield, která trh detailně mapuje. Výsledky šetření jsou shrnuty do mapy, která právě vychází. V mapě jsou vyznačeny všechny existující i plánované nákupní parky v České republice. [/quote]

Nákupní parky tvoří významnou část maloobchodního trhu. Aktuálně jich u nás existuje 169 a zabírají plochu přes 800 tisíc metrů čtverečních. Z toho asi 750 tisíc metrů čtverečních je dnes obsazených a 54 tisíc metrů čtverečních je volných k pronájmu,“ uvádí Jiří Kristek, vedoucí oddělení pronájmu nákupních parků v Cushman & Wakefield.

Dalších 2,5 milionu metrů maloobchodní plochy se nachází ve 115 obchodních centrech. Atraktivní nákupní destinaci tvoří také obchody v centrech měst, jejichž plochu odhadujeme na cca 220 tisíc metrů čtverečních.

Aktuální výtisk mapy obsahuje další informace jako seznam hlavních operátorů, detailní mapy vybraných měst (Praha, Brno, Ostrava) či exponovaných lokalit. Parky jsou barevně rozlišeny – plánované projekty jsou vyznačeny tmavě modrou barvou, existující parky barvou červenou. Světle modrá pak značí parky ve výstavbě a/nebo parky stávající, které jejich vlastníci plánují rozšířit.

Vytištěnou mapu vám na vyžádání ráda zašle společnost Cushman & Wakefield.

15-04-30 Mapa nakupnich parku

Zdroj: Cushman & Wakefield

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno