[quote]Silničáři začnou ve středu opravovat pětikilometrovou silnici druhé třídy mezi Podivínem a Lednicí na Břeclavsku. Do konce června zůstane povolen vjezd osobním autům, od července po ní projedou pouze linkové autobusy a záchranáři či hasiči. řekl Ladislav Hádlík ze Správy a údržby silnic Jihomoravského kraje. Turisté, kterých míří do Lednice statisíce, musí využít alternativní trasy.[/quote]

Stavba za 70,5 milionu korun má skončit letos, případně na jaře příštího roku. Silnice slouží z velké části turistům, kteří navštěvují Lednicko-valtický areál a přijíždějí do Lednice po dálnici D2. Ti budou muset o prázdninách, respektive až do konce října využít jiné trasy. Objížďka bude značená přes Rakvice, Přítluky a Bulhary. Nápor turistů je přitom v posledních letech obrovský, lednický zámek patří k nejnavštěvovanějším památkám Česka.

Do konce června bude na silnici kyvadlový provoz, budou se opravovat nesouvislé úseky. „K celkové uzavírce od července se sáhlo kvůli tomu, aby se mohlo stavět co nejrychleji. Zhotovitel to chce stihnout letos. Záleží na počasí, jestli bude příznivé,“ zmínil Hádlík nutnou sanaci svahů, kterou by mohly narušit například přívalové deště.

Velká část silnice vede po náspu, součástí stavby je i oprava pěti mostů. Silnice totiž překračuje staré i nové koryto Dyje, Trkmanku či Ladenskou strouhu.

Zdroj: ČTK

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno